Ve Stínu Draků
Pro nováčky
Zpět na obsah


Vítejte ve světě Ve stínu draků!

Městské náměstí
Ve stínu Draků (VSD) je poměrně rychle se rozrůstající hra se spoustou oblastí k prozkoumání. Je snadné se ztratit v přemíře možností tam venku, takže měj na paměti, že náměstí je centrem všeho dění a místem, kde je vždy dobré začít. Poskytne ti přístup do téměř všech oblastí, do kterých je možno se dostat (k vyjímkám se také dostaneme). Takže pokud se někdy ztratíš a nebudeš vědět, co dál, zachovej chladnou hlavu a vrať se na náměstí.

Tvůj první den
Obzvláště první den v tomto světě může být velice matoucí! Objevíš se ve světě plném informací, z nichž nepotřebuješ téměř žádnou! Je to tak! Na co si ale určitě dávej pozor jsou "životy", jejichž ukazatel nalezneš na seznamu vpravo. Nezáleží na profesi ani schopnostech, které si vybereš, ve výsledku jsi vždy válečník a proto se musíš naučit bojovat. Nejlepší způsob je podívat se po nějakých nestvůrách v lese. Jakmile nějakou objevíš, ujisti se, že není na vyšší úrovni, než ty, protože jestli je, nemusel by jsi se dočkat rána. Pamatuj, že vždy je možnost se pokusit ze souboje utéct, ale ne vždy se to povede na první pokus a někdy se to nemusí povést vůbec. Bylo by dobré si proto pořídít nějakou výstroj a zbraň, které seženeš právě na náměstí.

Jakmile nějakého toho nepřítele porazíž, nejspíš zaznamenáš nějaká ta zranění. Zamiř proto do Ranhojičovy chatrče a ten tě v rychlosti vyléčí. Na první úrovni je léčení zdarma, ale postupem času to bude dražší a dražší. Také měj na paměti, že vyléčit si jeden život a za chvíli znovu jeden život je dražší, než si vyléčit dva životy najednou. Takže, pokud se snažíš ušetřit nějaké peníze a po souboji jsi zraněn(a) jen lehce, možná by nebylo od věci risknout další souboj a vyléčit tak zranění z několika soubojů najednou.

Jakmile porazíš pár monster, bylo by dobré zamířit opět do vesnice, přímo na Bluespringský výcvik válečníků a pobavit se s mistrem. Mistr ti řekne, kdy budeš připraven a jakmile se tak stane, určitě bude dobré tomu dát šanci (nejprve se ale nech vyléčit!). Pokud prohraješ, nic se neděje, mistr tě nezabije, pouze ti dá léčivý lektvar a pošle tě vstříc dalšímu tréninku.

Smrt
Smrt je přirozená součást každé hry, která obsahuje nějaký druh souboje. Ve tomto světě je smrt pouze dočasná záležitost. Jakmile zemřeš, ztratíš všechno zlato, co jsi měl(a) u sebe (to v bance je v bezpečí!, a také nějaké nasbírané zkušenosti. Když jsi mrtvý/a, můžeš prozkoumat zemi stínů a hřbitov. Na hřbitově se potkáš s Ramiusem, bohem podsvětí. Jsou určité věci, které pro něj můžeš udělat a na oplátku ti přidělí speciální sílu jeho přízně. Hřbitov je právě jedno z těch míst, kam se z náměstí nedostaneš. Vlastně, jakmile jsi mrtev, nedostaneš se na náměstí vůbec!

Pokud nepřesvědčíš
Ramiuse, aby tě oživil, zůstaneš mrtvý/á do nového herního dne. Během jednoho skutečného dne proběhnou 4 dny herní. Ty nastanou, jakmile hodiny na náměstí odbijí půlnoc.

Nové dny
Jak již bylo psáno, během jednoho reálného dne jsou 4 dny herní. Ty nastanou, jakmile hodiny na náměstí odbijí půlnoc. Jakmile nastane nový den, obdržíš nové kola pro souboje v lese, úrok na zlato, které máš v bance (poud jsou s tebou bankéři spokojení!), a spousta tvých dalších statistik bude obnovena. Také, pokud jsi byl(a) mrtvý/á, budeš oživen(a) a dostaneš novou šanci, poprat se se životem. Pokud se do hry nepřihlásíš za celý den, ztratíš možnost účastnit se toho herního dne (to znamená, že herní dny jsou vždy přiřazeny k tomu aktuálnímu dni a pokud se tedy přihlásíte po delší době, nebudete jich mít spoustu v zásobě). Lesní souboje, PvP souboje, použití speciálních schopností a další věci, které se obnovují novým dnem se NEPŘENÁŠÍ do dalších dnů (nenítedy možno si je hromadit).

PvP (Hráč versus Hráč)
Ve stínu draků obsahuje také prvek PvP, tudíš hráči mohou bojovat i mezi sebou. Jako nový hráč jsi pod ochranou tvé první 5 herní dny, dokud nenashromáždíš 1500 zkušeností, nebo dokud nenapadneš jiného hráče z vlastní iniciativy. Jakmile jste napaden(a) a zemřete během PvP souboje, ztrácíte pouze zlato, které máte u sebe a 2.5% zkušenost. Neztratíte žádná lesní kola, ani jiné podobné statistiky. Pokud sami někoho napadnete a vyhrajete, získáte 7.5% zkušeností daného hráče a všechno zlato, které měl u sebe. Pokud sami někoho napadnete a prohrajete, ztratíte 10% zkušeností a všechno zlato, které jste měli u sebe. Pokud jste napadeni, ale vyhrajete, získáváte všechno zlato, co měl útočník u sebe a 10% zkušeností daného hráče. Napadnout můžete pouze hráče na podobné úrovni, jako vy, takže se nebojte, že na první úrovni vás napadne někdo na úrovni 15

Pokud si zaplatíte místnost v hostinci, budete při odhlášení daleko lépe chráněni. V takovém případ je jediná možnost, jak vás napadnou, podplatit barmana, což ale může být velice drahá záležitost. Odejít do polí znamená, že můžete být napadeni, aniž by za to někdo muse podplácet barmana. Zatímoc jste online, tak nemůžete být napaden, takže čím víc hrajete, tím chráněnější jste. :) Také, jakmile jste jednou napaden, nemůžete být napaden znovu, dokud se nepřihlásíte a neodhlásíte znovu. Takže se není třeba bát, že budete napaden(a) třeba desetkrát za noc. Přihlášení do hry vás tedy opět zpřístupní pro PvP souboje.

Připraven(a) dobýt svět!
Nyní by jsi měl(a) mít dobrou představu, jaký je princip hry, jak se zlepšovat a také chránit. Ale v tomto světě jde o daleko víc, takže se neschovávej, ale naopak zkoumej! A rozhodně se neboj umírání, protože i po smrti se toho dá dělat spousta!
Zpět na obsah